Polski
English

Wydawnictwo Naukowe Fundacji Progress & Business

Looking into the Future of Creativity and Decision Support Systems. Proceedings of the 8th International Conference on Knowledge, Information and Creativity Support Systems

Redaktor naukowy Andrzej M.J. Skulimowski
Wydawnictwo Naukowe Fundacji Progress & Business w Krakowie
Progress & Business Publishers
Kraków, 2015
Wyd. I, s. 673
ISBN 978-83-939344-1-6 (print)
ISBN 978-83-912831-8-9 (CD)
Oprawa twarda, format B5
Advances in Decision Sciences and Futures Studies, Vol.2

Pozycja obejmuje wszystkie aspekty zarządzania wiedzą, inżynierii wiedzy, systemów wspomagania decyzji, inteligentnych systemów informacji i kreatywności w kontekście technologii informacyjnych, zwłaszcza w zakresie kreatywności obliczeniowej oraz jej aspektów kognitywnych i systemów i współpracy.
„Looking into the Future of Creativity and Decision Support Systems – Spojrzenie w Przyszłość Kreatywności i Systemów Wspomagania Decyzji” prezentuje po raz pierwszy, spośród pozostałych tematów z cyklu konferencji KICSS, pola badawcze zorientowane na przyszłość takie jak: sieci i systemy antycypacyjne, systemy wspomagania foresightu, istotne nowo powstające aplikacje takie jak niezależne systemy kreatywne i dziedziny przyszłych badań takich jak kreatywność ogólna. Dodatkowo, niniejsza pozycja zawiera kilka sesji, w skład których wchodzą referaty prezentujące wyniki niedawno zakończonego projektu SCETIST, poświęconego badaniu przyszłych trendów i scenariuszy wybranych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i społeczeństwo informacyjne do roku 2025. Niektóre z nich poruszają temat modelowania rozwoju systemów podejmowania decyzji i kreatywności.

Z recenzji:
Dr hab. Konrad WALA, Katedra Informatyki, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej: Znakomita pozycja, skupiająca obszerny zestaw artykułów z jednego z wiodących w nauce kierunków badań z zakresu systemów wspomagania wiedzy, informacji i kreatywności, który jak dotąd nie był w polskiej literaturze naukowej wystarczająco szeroko reprezentowany.
Publikacja ma wysokie walory naukowe, z względu na artykuły oceniane przez zespół wybitnych ekspertów z 18 krajów, z nowej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny badań związanych z zastosowaniem technik informatycznych do syntezy i analizy systemów wspomagania.
Sądzę, że pozycja spotka się z dużym zainteresowaniem badaczy nad rozwojem systemów wspomagania i firm projektujących i wdrażających takie systemy.

Prof. zw. dr hab. Tadeusz TRZASKALIK, Kierownik Katedry Badań Operacyjnych, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: Uważam, że poziom naukowy wyselekcjonowanych prac jest wysoki. Są podstawy ku temu, by sądzić, że publikacja ta, którą uważam za znakomitą, zainteresuje wiele osób, zajmujących się zagadnieniami wspomagania kreatywności.


Bezpłatny podgląd publikacji

Formularz zamówienia

https://www.traditionrolex.com/7

https://www.traditionrolex.com/7