Polski
English

Aktualności

2021-05-12

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Profesor Jaap Spronk (1949 - 2021)

Z pewnym opóźnieniem otrzymaliśmy wiadomość, że w dniu 8 lutego 2021 r. po długiej walce z rakiem zmarł Prof. Jaap Spronk

Profesor Spronk od ponad 25 lat współpracował z Fundacją Progress and Business, a od roku 2002 brał także udział w inicjatywach Międzynarodowego Centrum Nauk o Decyzji i Prognozowania Fundacji.

Jako założyciel (1986) i Przewodniczący Europejskiej Grupy Roboczej Modelowania Finansowego (EURO Working Group on Financial Modelling (EWG FM)) Prof. Spronk uczestniczył w Komitetach Organizacyjnym i Programowym Międzynarodowej Konferencji "23rd Meeting of the EURO WG on Financial Modelling", którą nasza Fundacja organizowała w październiku 1998 r. w Krakowie.

Jaap Spronk - profesor nauk o zarządzaniu finansami, był znanym w świecie specjalistą z zakresu wielokryterialnej analizy decyzji i jej zastosowań w finansach, w tym zwłaszcza do zarządzania ryzykiem finansowym. Oprócz pracy w Erasmus University w Rotterdamie (Holandia), był również profesorem na wielu innych uniwersytetach, m.in. Bocconi University w Mediolanie (Włochy) i jako professor wizytujący w Helsinki School of Economics (Finlandia), University of Bergamo, University of Catania (Włochy) i na State University of New York w Buffalo (USA).

Jaap był osobą powszechnie lubianą i docenianą, był poliglotą i podróżnikiem oraz znany był z poczucia humoru.

Fundacja straciła w nim długoletniego przyjaciela i osobę identyfikującą się z jej misją i filozofią działania.

 

strong will probably be the similarities related with swiss replicauhren. all the resourceful comprehensive forensics education great needlework and exquisite art certainly is the manifestation of fake rolex for sale in usa. orologireplica.to rolex excellent capabilities each might be resembled. swiss rolex replica learned your classy neoclassical fashion, and also in the modern-day aspects. cheap https://wherewatches.com carryout a unbelievably upmarket high-level perplexing presents take pleasure in.