Polski
English

Aktualności

2021-03-15

Polska gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w dniach 6-10 grudnia 2021 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Światowego Forum Zarządzania Internetem. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Cyfryzacji RP (https://www.gov.pl/web/igf2021).

IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju internetu. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

W Światowym Forum Zarządzania Internetem 2021 udział wezmą ustawodawcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki i organizacji pozarządowych. Kilka tysięcy osób z całego globu będzie dyskutować o możliwościach i wyzwaniach stawianych przez internet, a także sposobach pełnego wykorzystania jego potencjału.

IGF2021 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet).
Podczas IGF2021 każdy ma prawo wypowiedzieć się na temat przyszłości internetu.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz poprzednich edycji można znaleźć na oficjalnej stronie ONZ (https://www.intgovforum.org).